Strona Domowa Rodziny Mniszek Tchorznickich

Herb Jelita ma wiele odmian.

za Tadeuszem Gajlem

Herb Jelita Odmiana 1Jelita Odmiana 1 - W polu czerwonym trzy kopie złote w gwiazdę, środkowa na opak w słup. Hełm z korona złotą zdobioną gemmami i z labrami czerwonymi z podbiciem złotym. Klejnot - dwie chorągwie wojskowe, prawa czerwona, lewa srebrna. pośrodku złota chorągiew kościelna z takimże krzyżem perełkowym na szczycie. Herb z nobilitacji Bartłomieja Sernego burmistrza sandomierskiego i Łukasza Sernego rotmistrza królewskiego
Herb Jelita Odmiana 2Jelita Odmiana 2 - W polu błękitnym trzy złote kopie w gwiazdę, środkowa na opak w slup. Hełm z koroną złotą. Klejnot - zbroja prawica z płonącą pochodnią. Herb z nobilitacji Stefana Maszalskiego oraz Jana Sienickiego z Mińska Mazowieckiego z I marca 1581 roku.
Herb Jelita Odmiana 3Jelita Odmiana 3 - W polu zapewne czerwonym trzy kopie złote w gwiazdę, środkowa na opak w słup. Hełm otwarty z koroną i librami czerwonymi z podbiciem srebrnym. Klejnot - zbrojne ramię z szablą otłuczoną. Herb z nobilitacji Walentyna Łapczyńskiego drukarza z 20 listopada 1581 roku.
Herb Jelita Odmiana 4Jelita Odmiana 4 - W polu czerwonym trzy złote kopie w gwiazdę, środkowa na opak w słup. Hełm z pyszczkiem z koroną złotą z gemmami. Klejnot -wieża, zapewne czerwona, częściowo zniszczona i dwie chorągwie wojskowe, prawa złota, lewa czerwona. Herb z nobilitacji Krzysztofa Bernarda Szydłowskiego pisarza skarbu królewskiego z 21 listopada 1581 roku.
Herb Jelita Odmiana 5Jelita Odmiana 5 - W polu czerwonym trzy kopie złote. środkowa na opak w słup. Hełm otwarty z labrami czerwonymi, z podbiciem złotym. Klejnot - jastrzębiec, barwy naturalnej. Herb z nobilitacji Tomasza Natalisa z Dubrownika kanonika krakowskiego. lekarza Piotra Myszkowskiego biskupa krakowskiego z 20 lutego 1585 roku.
Herb Jelita Odmiana 6Jelita Odmiana 6 - W polu czerwonym trzy kopie złote w gwiazdę, środkowa na opak w słup. Hełm z koroną złotą ozdobiony gemmami. Klejnot - dwa skrzydła orła, prawe czerwone, lewe złote, pośrodku róża czerwona. Herb z nobilitacji Pawia i Jana Szczerbiców z 25 lutego 1585 roku.
Herb Jelita Odmiana 7Jelita Odmiana 7 - W polu czerwonym trzy kopie złote w gwiazdę, środkowa na opak w słup. Hełm z pyszczkiem i koroną. Klejnot - ogon pawia. Herb z nobilitacji Dawida Hilchena syndyka ryskiego oraz jego braci Jana i Tomasza Hilchenów z 2 stycznia 1591 roku.
Herb Jelita Odmiana 8Jelita Odmiana 8 - W polu czerwonym trzy kopie złote w gwiazdę, środkowa na opak w słup. Hełm z koroną. Klejnot - dwa skrzydła, barwy nieznanej, miedzy nimi krzyż kawalerski czerwony. Herb z nobilitacji Wojciecha Słowieńskiego z 12 stycznia 1591 roku.
Herb Jelita Odmiana 9Jelita Odmiana 9 - W polu czerwonym trzy kopie, zapewne złote w gwiazdę, środkowa na opak w slup. Hełm z korona. Klejnot - trzy pióra strusie. Herb z nobilitacji Zachariasza i Teodora Manikowskich z 8 czerwca 1593 roku.
Herb Jelita Odmiana 10Jelita Odmiana 10 - W polu czerwonym trzy kopie złote w gwiazdę, środkowa na opak w słup z ostrzami srebrnymi. Hełm bez korony. Klejnot - nad hełmem dwa skrzydła orle. Herb z nobilitacji Szymona Gorłowskiego z 11 czerwca 1593 roku
Herb Jelita Odmiana WłasnaWielkołucki (herb własny) - W srebrnym polu trzy kopie czarne w gwiazdę, środkowa na opak w słup. Hełm z korona. Klejnot - wieża drewniana gorejąca. Herb z nobilitacji Kaspra Wielkołuckiego z 1580 roku.

za Paprockim:

Jelita1 Jelita2 Jelita3 Jelita4 Jelita5 Jelita6

za Chrzanowski:

Jelita30 Jelita31 Jelita32 Jelita33 Jelita34 Jelita35 Jelita36 Jelita37 Jelita38 Jelita39

Inne wizerunki

Jelita10 Jelita11 Jelita12 Jelita13 Jelita1h Jelita14 Jelita15 Jelita16 Jelita17 Jelita18 Jelita19 Jelita20 Jelita21 Jelita22 Jelita22 herb.jpg Jelita23 Jelita24 Jelita25 Jelita26 jelita Wiszniewski1.jpg

Herb

Translate this page:

   Dziękuję Panu Krzysztofowi Dobrzyńskiemu za pozwolenie wykorzystania materiałów ze strony http://www.dobrzynski.org/

Webdesign service by Sarkis. Outsourcing by FreelanceWebmarket.